Po festonte ditëlindjen e të dashurës/ Shqiptarit i zgjat më pak se një vit arratia nga bu.rgu, kapet nga poli.cia italiane

Ka zgjatur më pak se një vit arratia nga burgu e të riut shqiptar Ervis Markja, i cili kishte arritur të largohej nga një burg në Carinola, më datë 26 maj 2019.

27 vjeçari i cili vuante një dënim për vjedhjen e apartamenteve dhe rezistencën ndaj punonjësve të policisë, arriti që të arratisej nga burg, së bashku me shokun e tij Adriatik Gega (ende në arrati), duke prerë hekurat e qelisë dhe duke ikur me ndihmën e çarçafëve, shkruajnë mediat italiane.

I arratisuri nga Carinola u gjurmua dhe ai ndodhej pranë Napolit, në një vend ku ish e dashura e tij festonte ditëlindjen. Agjentë të policisë ishin kamufluar si të ftuar, duke bërë edhe arrestimin e tij.

Operacioni, i planifikuar deri në detajet më të vogla, u krye pas një aktiviteti hetimi të detajuar, intensiv dhe të pandërprerë i drejtuar nga Prokurori i Republikës së Santa Maria Capua Vetere dhe i deleguar në Policinë Gjyqësore.

Policia kishte studiuar me kujdes lidhjet që Markja kishte me botën e jashtme, ndërsa pas arrestimit, ai u dërgua në burgun e Napolit.

24 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 11. 🎉BEO777 เว็บเดิมพันอันดับ1🎉
  ✨พร้อมพาคุณเพลิดเพลินกับเกมสุดโปรด✨
  🎊เบทขั่นต่ำ1บาท ✅
  🌼ไม่ต้องทำเทิร์น 🆗
  ⭐️รองรับทุกธนาคาร และ ทรูวอเลท 📲
  💖แอดมินสาวสวยพร้อมบริการ 24 ชม.💖

 12. 🔆 BEO777 สุดปัง แจกหนักๆ🔆
  ⚡️กับเกมสุดฮิต หลากหลาย จากค่ายดัง⚡️
  🎈ฝาก•ถอน ระบบ𝗔𝗨𝗧𝗢
  🎈ถอนไม่จำกัด•ไม่ต้องทำเทิร์น
  🎈รองรับทุกธนาคาร และ True Wallet
  🙏แอดมินพร้อมให้บริการ 24 ชม.🙏

 13. 💖 เล่นง่าย ได้จริง การันตีความมั่นคง 💖
  😆ครบจบ ในเว็บเดียว 1 บาท ก็เล่นได้💵
  ▶️ รับทุนฟรี แนะนำเพื่อนรูปแบบใหม่
  ▶️ ได้ทุนง่ายๆ สนใจติดต่อแอดมิน
  ▶️ สอนวิธีการ โปรโมทรับทุนฟรีง่ายๆ
  💖 แอดมินยินดีบริการ 24 ชม. 🙏

 14. I simply couldn’t leave your website prior to suggesting that I really loved the usual information an individual provide to your guests? Is going to be back regularly in order to check out new posts|

 15. Today, while I was at work, my cousin stole my iphone and tested to see if it can survive a 25 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now destroyed and she has 83 views. I know this is completely off topic but I had to share it with someone!|

 16. Hey! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having problems finding one? Thanks a lot!|

 17. Your site visitors, especially me appreciate the time and effort you have spent to put this information about Website Traffic together. Here is my website xrank.cyou for something more enlightening posts about this subject.

Leave a Reply

Your email address will not be published.