Ska fund dhimbja/ Pas rrëzimit të avionit, nuk gjenden trupat e Kobe dhe 8 vikti.mave të tjera, një pjesë janë karbonizuar

Edhe pse kanë kaluar më shumë se 2 ditë nga aksi.denti tra. gjik i legjendës së basketbollit Kobe Bryant, trupat e të 9 viktimave ende nuk janë gjetur të gjithë, dhe aq më pak të jenë identifikuar.

The sun raporton se derimë tani ekspertët kanë gjetur në vendngjarje mbetjet trupore të tre personave, por për identifikimin e tyre do të duhen më shumë ditë.

Ndërkohë që ekspertët ndodhen ende në vendin ku ra avioni në mënyrë që të bëjnë zbulime të tjera për trupat e viktimave, një pjesë e të cilëve janë karbonizuar pasi mjeti shpërtheu në flakë pasi goditi tokën.

Në mesazhin e tij të fundit për kontrollorët, piloti Ara Zobayan tha që ai po përpiqej të shmangte rënien, përpara se të zhytej 1000 metra në një kodër, ka zbuluar një hetues i përplasjeve.

Radari tregoi se helikopteri arriti një lartësi prej 2300 metra para se të zbriste, dhe mbetjet u gjetën në një kodër që ishte rreth 1,085 metra e lartë, ndërkohë që provat janë duke u kërkuar në një sipërfaqetë madhe, pasi mbetjet e avionit janë përhapur në të gjithë zonën.

Kobe, 41 vjeç dhe vajza e tij Gianna, 13 vjeç ishin duke shkuar në qendrën e trajnimit të Akademisë Sportive Mamba të legjendës NBA në Thousand Oaks, California, kur humbën jetën si pasojë e rrëzimit fatal të helikopterit.
Ata vdiqën së bashku me trajnerin e bejsbollit në kolegj, John Altobelli, gruan e tij Keri dhe vajzën e tyre Alyssa, Christina Mauser, një trajner në Akademinë e Sporteve Mamba, pasagjerët Sarah dhe Payton Chester dhe Zobayan.

21 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 12. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published.