Si u prish plani i martesës së Çiljeta Xhilagës me Alban Hoxhën

Çiljeta Xhilaga ka fshirë çdo postim të vjetër nga Instagrami, duke e nisur vitin 2020 single, me një foto provokuese veshur me një fustan seksi. Dalja më e fundit e Çiljetës në publik ishte në eventin e “Oda”, të organizuar pak ditë më parë në Tiranë. Ajo çfarë ra në sy ishte se këngëtarja kishte fshirë të gjitha postimet në profilin e saj personal në Instagram nga katër vite kujtime me futbollistin, duke lënë vetëm foton e mbrëmjes gala.

Miqtë pranë çiftit kanë treguar se xhelozia është bërë shkak i mosmarrëveshjeve që i ka çuar në një krizë, e cila ka përfunduar në ndarje. Vitin e kaluar, dalja e saj e parë në një emision televiziv pas një tërheqjeje ishte në emisionin Soiree.

Ishte periudha kur mediat publikuan fotot e saj në ambientet e Gjykatës, ku shkoi për të mbështetur Albanin pas arrestimit për drejtim mjeti në gjendje të dehur. Por si qëndron e vërteta e lidhjes së saj me Alban Hoxhën, pas gati 4 vitesh histori të bërë publike edhe në media? Kjo ndarje vjen pas krisjes vitin e kaluar.

Shkak për këtë ndarje u bë një video, ku portieri i Partizanit u përfol për ndarje pasi ai u pa duke flirtuar në një klub nate me një vajzë të panjohur. Futbollisti u filmua në një klub krah një femre misterioze, e cila e kafshonte lehtë në faqe dhe bisedonin e qeshnin së bashku.

Pas publikimit të lajmit, Çiljeta mori vendimin drastik për partnerin e saj, duke e hequr nga rrjeti social “Instagram” dhe madje fshiu çdo postim që kishte me të. Ata nuk e ndiqnin më njëri-tjetrin në rrjetet sociale dhe veprimet e tyre kanë lënë të kuptohej se ishin ndarë, edhe pse më vonë ishte Çiljeta që sqaroi situatën, duke treguar se një vajzë e nivelit ZH sipas saj, ishte përpjekur t’i afrohej Albanit në klub, por kjo situatë nuk mund ti ndante.

Kujtojmë që historia e Çiljetës me Albanin nuk ishte një lidhje e zakonshme, duke qenë se ata kanë bashkëjetuar këto vitet e fundit. I ftuar në puntatën në “Wake Up” me Eno Popin dhe Isli Islamin katër vite më parë, futbollisti i Partizanit, Hoxha, u ngacmua edhe për lidhjen me Xhilagën. Ishte viti 2016 kur çifti jo vetëm që komentonin hapur njëri-tjetrin në fotot që postonin në rrjetet sociale, por Çiljeta prej kohësh i ndiqte nga afër ndeshjet e Partizanit dhe bënte tifo për partnerin.

Por pavarësisht faktit se këngëtarja i bëri nëj deklaratë publike duke e komentuar Dashuria ime, kur moderatorët i përmendën Çiljetën, Albani tha Më pëlqejnë shumë këngët e Çiljetës.

I pyetur nga Eno Popi dhe Isli Islami nëse Çiljeta do të ishte apo jo në tribunën e stadiumit “Elbasan Arena” për ta ndjekur në derbin Partizani-Tirana, Hoxha dha një përgjigje që nënkuptonte diçka më shumë, ndërsa u shpreh Sigurisht që do të jetë. Ajo ka qenë edhe në ndeshje me më pak vlerë. Në një sfidë si kjo e derbit do të jetë patjetër. Ajo është tifozja ime më e zjarrtë.

Kujtojmë që Albani asnjëherë nuk ka folur hapur për lidhjen me Çiljetën, për faktin se nuk donte të komentohej për jetën private më shumë sesa për futbollin. Marrëdhënien e tyre u tha se e zyrtarizuan në vjeshtën e 2018-ës, pikërisht në momentin kur të gjithë mendonin se ajo ishte në një lidhje të komplikuar me të dashurin e saj.

Këngëtarja tregoi për të gjithë unazën me gur të madh që mban në gisht, një dhuratë kjo që u tha se ishte e Albanit. Në Instastory, Xhilaga postoi foton e duarve të saj dhe Albanit të kapura bashkë, në momentin e zyrtarizimit të lidhjes së tyre me fejesë. E sigurisht që vëmendjen e tërhoqi unaza shkëlqyese në gishtin e saj, gjë që tregonte se marrëdhëniet mes çiftit ishin bërë realisht serioze, pavarësisht faktit se as njëri dhe as tjetri nuk kishin rrëfyer asgjë publikisht deri në atë moment.

Vitin e kaluar, Çiljeta zbuloi gjatë një interviste planet për martesë, ku nuk hezitoi ta shprehte hapur çfarë ëndërronte të realizonte në të ardhmen. Madje, ajo tregoi se dëshironte shumë një ceremoni martesore buzë detit me njeriun e zemrës shkruan Panoramaplusal

Portieri i Partizanit e prezantoi Çiljetën si të dashurën e tij në festën që organizoi për 30-vjetorin e lindjes, një përvjetor ky që e kaloi mes miqve të mirë.Dy të dashuruarit u kapën mat në një bar pranë zonës së Liqenit Artificial, ku Çiljeta banon prej katër vitesh.

Gjatë kohës që qëndruan në këtë ambient publik, shkëmbenin puthje e ledhatime në kafe. Portieri i Partizanit dhe këngëtarja janë të dy prindër të vetëm të djemve të tyre. Çiljeta mori kujdestarinë e djalit pas ndarjes nga partneri, ndërsa Albani po e rrit vetë fëmijën, pasi bashkëshortja humbi jetën tragjikisht pas lindjes. Le të shohim nëse historia e tyre e bukur do të ketë një rikthim dhe ia urojmë këtë çiftit

42 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 12. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 13. Great goods from you, man. I’ve consider your stuff previous to and
  you’re just extremely wonderful. I really like what you have
  got right here, really like what you are saying and the best way in which you say it.
  You make it enjoyable and you still take care of to keep it smart.
  I cant wait to learn far more from you. This is really a great web site.

 14. Hi! This post couldn’t be written any better! Reading this post
  reminds me of my good old room mate! He always kept talking about this.
  I will forward this page to him. Pretty sure he will have a good
  read. Thanks for sharing!

 15. Wow, incredible blog layout! How long have you
  been blogging for? you made blogging look
  easy. The overall look of your website is great, let alone the content!

 16. I like the helpful information you provide in your
  articles. I’ll bookmark your weblog and check again here regularly.
  I’m quite sure I will learn plenty of new stuff right here!

  Best of luck for the next!

 17. I am really inspired along with your writing talents and also with the
  layout to your blog. Is that this a paid subject or did you modify it yourself?
  Either way stay up the nice high quality writing,
  it’s rare to peer a nice weblog like this one today..

 18. Hello are using WordPress for your blog platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and
  create my own. Do you require any coding knowledge to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

  Here is my web site; tracfone coupon

 19. I believe that is among the most important info for me.
  And i’m happy reading your article. However want to commentary on few normal issues,
  The web site style is great, the articles is truly
  excellent : D. Excellent process, cheers

  Check out my webpage: tracfone 2022

Leave a Reply

Your email address will not be published.