Arvit Bushati: Analiza e turpit e Ardi Veliut ne Shkoder

Analiza e TURPIT

Të vish në Shkodër si hajduti në erresirë, e të largohesh si i tillë, këtë di ta bëjë vetëm Ardi Veliu, njeriu që drejton në mënyrë kriminale policinë e shtetit.

Në analizën vjetore të Drejtorisë Vendore të Policisë të Qarkut Shkodër, Veliu paska folur ashpër e madje me tone kërcënuese ndaj “vjedhësve”.
Duke e quajtur shqetësimin kryesor në Shkodër, një çështje që nuk do të duhej të ishte në listën e policisë aspak si shqetësim, Veliu i kushtoi të gjithë vëmendjen pikërisht asaj.
Asnjë fjalë për krimin që në Shkodër ka bërë kërdinë, duke arritur të prekë edhe kupolën e policisë, me të cilët ka luajtur siç ka dashur.
Nuk guxoi të flasë për vrasjet e njëpasnjëshme e zhdukjet pa autor, sepse nuk ka qoftë edhe një argument me se të mbrohet, pasi policia që ai drejton ka dështuar në luftën me krimin e organizuar dhe bandat që kanë marrë peng Shqipërinë.Ata nuk mund dhe nuk duhet të luftohen, pasi qeveria që ka ulur në atë karrige Veliun, bashkëqeverisë me ta, u jep tendera e pushtet.

Në 2019 ndodhen 2 vrasje në Dukagjin, por kreu i policisë Veliu nuk tha gjysmë fjale, pasi nuk ka arritur të zbardhë as shkaqet dhe as autorët.
Të mos flasësh për shqetësimin real që kanë sot shqiptarët, siç është rendi dhe siguria publike, është më shumë se krim.Është një skenar i organizuar nga kjo qeveri e bandave që në njërin krah të varfëron, e ne krahun tjetër ushtron terror tek qytetarët e saj, duke mos i ofruar asgjë, as minimumin e sigurisë.

Veliu duhet ta dijë se një nga shkaqet që sot po ikën rinia është pikërisht rendi dhe siguria, mungesa e shpresës në një vend si ky i yni ku i forti vendos.

Ai për sa kohë që paguhet me paratë e shqiptarëve nuk mund të vijë e tu bëjë karshillek as vartësve të tij dhe asnjë qytetar. Nëse në paaftësinë e tij dhe frikën që e ka kapluar mendon se mund të gënjejë publikisht apo të fshehë realitetin e zymtë, gabon sepse shqiptarët e njohin mirë atë që përfaqëson sot policia e Veliut.

24 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 11. 🍭🍬มาแล้ว มาแล้ว ช่วงเวลาของโบนัส🍬🍭
  🎉แจกรางวัลใหญ่ ทุกชั่วโมงต่อเนื่อง🎉

  ❣️ฝากขั้นต่ำ 1 บาท
  ❣️รองรับทุกธนาคาร และ ทรูวอลเล็ต🏧

  🚩ฝาก-ถอน อัตโนมัติรวดเร็วทันใจ
  🔰เล่นได้จ่ายจริง ถอนได้ไม่ติดเทินร์

 12. 🍭🍬มาแล้ว มาแล้ว ช่วงเวลาของโบนัส🍬🍭 🎉แจกรางวัลใหญ่ ทุกชั่วโมงต่อเนื่อง🎉
  ❣️ฝากขั้นต่ำ 1 บาท ❣️รองรับทุกธนาคาร และ ทรูวอลเล็ต🏧
  🚩ฝาก-ถอน อัตโนมัติรวดเร็วทันใจ 🔰เล่นได้จ่ายจริง ถอนได้ไม่ติดเทินร์

 13. 💰ฝากมาเลยดีกว่า คนมันจะรวย💰💸 งบน้อยอย่ากลัว ทุนน้อย ก็แตกหนักได้ 💸💞 เล่นง่าย 💣 แตกง่าย 💸 จ่ายจริง
  📱ฝาก – ถอน ไม่มีขั้นต่ำ ด้วยระบบอัตโนมัติ📱😍ฝากมาเล่นลุ้นรางวัลใหญ่ไปด้วยกัน นะคะ🙏

 14. Most people, including me, agree with you, but you shouldn’t forget that people who don’t. We need to persuade them. For a better world! I want to collaborate with you to overcome these hardships. Please come to my blog below and contact me. 메이저사이트

Leave a Reply

Your email address will not be published.