Plas sherri në sallën e operacionit, dy mjekët shqiptarë përleshen me njëri-tjetrin. Emrat

Adem Grbolar dhe Endrit Shala, doktorë në Klinikën e Kardiokirurgjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës , janë përleshur mes njëri-tjetrin në sallën e operacionit. Nuk dihet pse ka ndodhur kjo përleshje. Ndërsa rasti është raportuar edhe në polici.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka konfirmuar rastin për Gazetën Insajderi. Ajo ka thënë se rasti është në fazën fillestare të hetimeve.

“Dje rreth orës 12:00 kemi pranuar informatën për një mosmarrëveshje në QKUK mes dy personave. Rasti është në fazën fillestare të intervistimeve dhe me të po merren njësitet policore kompetente të stacionit jugu në Prishtinë”, ka thënë Ahmeti.

Adem Grbolar i cili është shef i repartit në Kardiokirurgji, është akuzuar më herët nga kardiologu Arbër Kutllovci për manipulim me lista të pacientëve.

Kutllovci para disa muajve kishte postuar në profilin e tij në Facebook, ku kishte bërë të ditur vendimin e tij për largim nga klinika. Ai kishte thënë se përçarjet dhe manipulimet e shefit Dr. Adem Grbolar, janë arsyeja kryesore e dorëheqjes.

“Ambienti përçares dhe morbid që është krijuar brenda Klinikes së Kardiokirurgjisë nga ana e shefit të saj (Adem Grbolar), ka qenë shqetesimi im kryesor. Mungesa e vendim-marrjes për rastet kardiokirurgjike dhe centralizimi i kësaj vendim-marrje vetëm tek shefi, -mungesa e listave operatore dhe manipulimi me to (superselektim i rasteve nga ana e shefit, njoftim për operacion disa orë para operimit,etj)”, kishte shkruar Kutllovci në reagimin e tij.

135 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 3. พีจี สล็อต PG SLOT อีกหนึ่งค่ายเกมเจ้าใหญ่ที่กำลังมาแรงอย่างมาก มีบริการสล็อตให้เลือกกว่า 60 เกม ยินดีให้บริการรองรับการใช้งานผ่าน สามารถเข้าเล่นสล็อตทุกรายการด้วยความเสถียรไม่มีกระตุกแน่นอน👉http://www.BEO777.com

 4. สล็อตออนไลน์ ในรูปแบบเกมเปิดประสบการณ์การเล่นเกมสล็อตที่เหนือชั้น ทันสมัยด้วยเอฟเฟคที่น่าตื่นเต้น และภาพเคลื่อนไหวที่เสมือนจริง สนุกสุดติ่งเหนือขอบเขตของความเสมือนจริงด้วย👉http://www.BEO777.com

 5. เกมสล็อตออนไลน์ ที่กำลังได้รับกระแสความนิยม ที่มาแรงที่สุดในบรรดาเกมสล็อต ที่จะทำให้ท่านเพลิดเพลินไปกับ เกมยิงปลา วิ่งม้า มีเกมสล็อตให้ท่านเลือกเล่นมากกว่า 100 เกม ที่ไม่ซ้ำกัน เล่นง่ายไม่มีสะดุดโปรแกรมอัพเดทอยู่สม่ำเสมอไม่มีคำว่าเทผู้เล่นอย่างแน่นอน มาพร้อมกับแจ็คพ๊อตและรางวัลใหญ่มากมายรอคุณอยู่ สมัครสมาชิกง่ายๆโดยการแอดไลน์ไปที่ http://www.BEO777.com

 6. เราจ่ายเงินให้กับสมาชิกไปแล้วนับไม่ถ้วน เล่นได้ จ่ายจริง โอนไว การเงินมั่นคง สบายใจได้ ไม่ต้องกังวล แจ้งถอนออโต้หรือทางไลน์แอดมินก็ได้👉http://www.BEO777.com

 7. สมัครที่เราได้เลย สมัครฟรีไม่มียอดขั้นต่ำ จะฝากแรก 50 บาท หรือ 5,000 บาทก็ได้เช่นกันแถมเรามีโปรโมชั่นดีๆมากมายทั้งสำหรับนักหมุนสล็อตหน้าใหม่👉http://www.BEO777.com

 8. พี่จะได้ รายได้จากยอดลงเดิมพันของเพื่อนทั้งหมดนะคะ
  1️⃣ เพียงเพื่อนสมัครผ่านผ่านลิงค์ของท่าน
  2️⃣ รับรายได้จากยอดเล่นได้เสียทั้งหมดของเพื่อนทั้งหมด x0.3%
  3️⃣ เด้ง 2 หากเพื่อนที่สมัครเล่นผ่านสิงค์เรา ไปแนะนำคนอื่นสมัครต่อเราก็จะได้รับรายได้เพิ่มตามอีกด้วยค่ะ

Leave a Reply

Your email address will not be published.