Makinat e policisë me pamje të re, hapet tenderi, ofrohet 5 mln lekë për stema dhe numrin e telefonit

Automjetet e policisë pritet që ti nënshtrohen një ndryshimi për sa i përket pamjes së jashtme. Policia e shtetit ka hapur një tender me një fond prej rreth 5 milionë lekësh, me objekt “kërkesë për propozime” për dizenjim mjetesh. Afati kohor për dorëzimin e ofertave ose kërkesave për pjesëmarrje është data 3 shkurt 2020.

Kohëzgjatja e adesivëve me logot përkatëse të forcave duhet të kenë një garanci minimale 7 vite. Mjetet rrugore që do t’i nënshtrohen dizenjimit do të jenë mikrobusët 8+1. Konkretisht janë 82 mikrobusë 2×4, 48 mikrobusë 4×4 dhe 14 fuoristrada.

Në makinat e shërbimit të policisë, konkretisht të atyre të rendit, RENEA dhe forcave të ndërhyrjes së shpejtë. do ndryshohet stema e policisë së shtetit në dy portat e para, stema e shërbimit, numri i telefonit dhe flamurit kombëtar.

Fondi limit është 4,9 milion lekë ndërsa kohëzgjatja e kontratës ose afati kohor për ekzekutimin është brenda 1 muaji nga lidhja e kontratës.

Marrë nga OraNews

306 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 3. Hi, I do believe this is an excellent website. I stumbledupon it 😉 I’m going to revisit once again since i have book-marked
  it. Money and freedom is the best way to change, may
  you be rich and continue to help other people.

 4. An impressive share! I have just forwarded this onto a
  coworker who had been doing a little homework on this.
  And he actually bought me dinner simply because I found it for him…
  lol. So let me reword this…. Thanks for the meal!!

  But yeah, thanx for spending some time to
  discuss this topic here on your internet site.

 5. You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something which I think I would never understand.
  It seems too complex and extremely broad for me.
  I’m looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it!

 6. Wonderful goods from you, man. I’ve understand your
  stuff previous to and you are just extremely magnificent.
  I actually like what you’ve acquired here, really like what you are stating and the way in which you say it.

  You make it entertaining and you still care for to keep it smart.
  I cant wait to read much more from you. This is actually a wonderful site.

 7. Good day! This post could not be written any better!
  Reading through this post reminds me of my good old room mate!
  He always kept talking about this. I will forward this post to him.
  Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!

1 Trackback / Pingback

 1. 1theorist

Leave a Reply

Your email address will not be published.