Prej disa kohësh gazetarë të ndryshëm të kronikës kanë folur në media për një kryetar bashkie i cili është kapur në ambiente publike duke konsumuar lëndë narkotike.

Të njëjtat zëra janë konfirmuar dhe nga Partia Demokratike, por derimë tani poseduesit e videos nuk e kanë bërë publike atë, për arsye që nuk dihen ende.

Burime të sigurta bëjnë me dije për Faxweb se kryebashkiaku për të cilën ka një video të tillë është ai i Bulqizës, Lefter Alla. Familja e tij nuk është e panjohur për marrëdhëniet me lëndët narkotike, pasi në muajin Nëntor të vitit të kaluar djali i tij u arr..estua nga ana e policisë në Tiranë me një sasi dr.oge në makinën e tij