VIDEO/ Pamje tronditëse, mësuesi dhunon nxënësin, e kap prej veshi e i shkund kokën

Një video me pamje tronditëse ka mbërritur në redaksinë e JOQ Albania. Në këtë video shikohet se si një mësues dhunon një nxënës.

Personi që ka nisur videon tregon se është filmuar në shkollën ‘Isa Boletini’.

“Këtë video nuk e kam bërë unë. E kanë bërë shokët e mi. Ata thonë edhe se femrat i gjuan.’’, shkruan ai.

Në video shikohet se mësuesi e kap nxënësin prej veshi dhe i ‘shkund’ kokën disa herë. Të tilla pamje tregonjnë se në cilën gjendje të mjeruar është arsimi në vendin tonë.

Kujtojmë se misioni i një mësuesi është t’i bëjë nxënësit ta duan dijen dhe të mësojnë sa më shumë.

Nuk është mision i një mësuesi të ngrejë dorën mbi një fëmijë të mitur. Në të tilla raste pasojat psikologjike që shkakton te një fëmijë si pasojë e dhunës janë të mëdha.

2 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published.