Dashi-Ka rrezik qe marrëdhënia ne çift te jete paksa delikate gjate kësaj dite. Do keni debate te forta ne disa momente dhe gjerat nuk do ecin ashtu si i kishit menduar. Beqaret do kenë takimet e ëndërruara dhe shume shpejt do mund te fillojnë një histori dashurie serioze. Financat do jene gjithë kohës te mbrojtura, prandaj nuk do keni për çfarë te shqetësoheni.

Demi-Dite mjaft premtuese kjo e sotmja për planin sentimental. Do kaloni çaste fantastike pranë atij qe dashuroni dhe do ndiheni për mrekulli pranë njeri-tjetrit. Beqaret ka gjasa te realizojnë disa takime, por nuk do mund te shkojnë me tej sesa një aventure momentale. Ne planin financiar do tregoheni shume te kujdesshëm dhe nuk do bëni asnjë çmenduri.

Binjaket-Gjerat do ecin me se miri sot ne planin sentimental. Nuk do prekni ne asnjë moment temat delikate përkundrazi do preferoni vetëm te flisni për gjera pozitive dhe te dashuroheni me pasion. Beqaret ende do e kenë te vështirë te fillojnë një lidhje te qëndrueshme, megjithatë nuk duhet te refuzojnë ftesat qe do ju bëhen. Ne planin financiar duhet shtrënguar paksa rripi i shpenzimeve.

Gaforrja-Ka shume mundësi qe te bëni çmenduri gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift ne mënyrë qe te dashuroheni plot pasion me personin qe keni ne krah. Beqaret do afrohen mjaft me një person qe ka kohe qe i josh, por qe atyre nuk ua kishte mbushur mendjen sa duhet. Financiarisht situata do jete delikate dhe do jeni gjithë kohës ne ankth.

Luani-Do jeni shume te arsyeshëm sot ne jetën tuaj ne çift dhe nuk do bëni asnjë lloj gabimi ne komunikimin me partnerin. Pritet qe dita te jete e qëndrueshme. Beqaret do jene te parrezistueshëm dhe nuk do mund t’iu shpëtojnë propozimeve te veçanta. Me pas çdo gjë do jete ne dorën e tyre. Financat do jene te mira dhe nuk pritet as problemi me i vogël.

Virgjeresha-Dite e përshtatshme për te folur gjere e gjate mbi lidhjen tuaj dhe për te marre vendime te rëndësishme kjo e sotmja. Yjet do krijojnë ambientin e duhur. Beqaret do jene gati te fillojnë histori dashurie me ata persona qe kane kohe qe ua kërkojnë këtë gjë. Financat nuk do kenë ndryshime te mëdha, megjithatë situata pritet te mos jete tejet problematike.

Peshorja-Do kërkoni te jeni gjate gjithë kohës dominues gjate kësaj dite ne jetën sentimentale dhe kjo gjë nuk do i pëlqejë aspak personit qe keni ne krah. Beqaret do kenë veçse mundësi për aventura kalimtare, asgjë me tepër sesa aq. Ne planin financiar do keni edhe ndonjë ulje dhe ngritje. Ne asnjë mënyrë nuk duhet te merrni para hua nga persona qe nuk ia keni besën.

Akrepi-Nëse doni qe lidhja juaj te jete sa me e bukur dhe me emocionuese duhet qe here pas here te toleroni dhe te bëni ndonjë çmenduri te vogël. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa propozime. Nuk ka ardhur ende momenti qe ata te ndryshojnë status. Financat do jene goxha me te mira se disa dite me pare fale mbështetjes se te afërmve dhe menaxhimit tuaj te mire.

Shigjetari-Komunikimi ne çift do jete me i mire gjate kësaj dite dhe do kuptoheni për mrekulli me atë qe keni ne krah. Ne këtë mënyrë do mund te zgjidhni edhe ndonjë problem te vogël qe keni pasur. Beqaret do kenë takime emocionuese, por kur te njihen me mire me personat do zhgënjehen. Ne planin financiar do gjeni një mënyrë shume te mire për te rritur te ardhurat.

Bricjapi-Çiftet do i japin edhe me shume rëndësi jetës intime dhe do mundohen ta surprizojnë partnerin. Gjithçka do behet me emocionuese tashme. Beqaret duan apo jo do e ndryshojnë statusin. Kjo gjë është vendosur tashme nga planetët. Ne planin financiar do keni fat dhe do arrini ta përmirësoni gjendjen. Kjo do krijoje mundësi për te kryer edhe ndonjë investim.

Ujori-Nuk do mund ta duroni dot me rutinën e jetës ne çift gjate kësaj dite dhe ka rrezik te bëni ndonjë gabim te pafalshëm. Mos përfitoni nga liria qe ju ka dhënë partneri. Beqaret do realizojnë takime pa fund, por nuk do arrijnë dit te vendosin me ke do vazhdojnë me tej. Ne planin financiar mos kërkoni te pasuroheni me metoda te jashtëligjshme sepse keni për te humbur akoma me shume.

Peshqit-Sot do i shihni gjerat me një sy tjetër ne planin sentimental. Partneri do ua shprehe pa fund ndjenjat dhe ju do e lini veten te lire duke përfituar kështu nga çdo sekonde. Beqaret nuk do e kenë shume mendjen tek dashuria duke qene se do kenë te tjera çështje me te rëndësishme. Financat do jene te stabilizuara dhe nuk do keni asgjë për çfarë te shqetësoheni.