Shume shpejt, Prokuroria Shqiptare do te marre ne dispozicion pergjigjet e drejtesise Italiane, ne lidhje me denoncimin e Partise Demokratike per Kryetarin e Bashkise Vau Dejes Mark Babani.

Duke iu referuar edhe denoncimit te bere sot per Kryetarin e Bashkise Mallakaster, Zeri Amerikes ne edicionin Ditari, ka perfshire te gjithe denoncimet qe ka bere PD ku dy kryetare bashkish jane larguar nga posti nderkohe qe pritet qe shume shpejt te vijne pergjigjet zyrtare edhe per kryebashkiakun e Vau te Dejes Mark Babani.

Zeri Amerikes ne kroniken e transmetuar sot, duke iu referuar burimeve zyrtare te Prokurorise ka theksuar se shume shpejt pritet te vijne pergjigjet zyrtare nga Italia dhe Maqedonia ku PD pretendon se ai ka qene i denuar dhe ka fshehur denimete meparshme

PD akuzon kryebashkiakun e Mallakastrës për të kaluar kriminale

Në Shqipëri Partia Demokratike tha se kryetari socialist i Bashkisë së Mallakastrës Qerim Ismailaj ka fshehur të kaluarën e tij në formularët dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. PD-ja tha se kryebashkiaku dyshohet të ketë qenë i dënuar në Greqi. Ismailaj mohoi akuzat. Ndiqni Armand MeronOriginally published at – https://www.zeriamerikes.com/a/5237291.html

Posted by VOA – Zëri i Amerikës on Wednesday, January 8, 2020