Ne lidhje me ngjarjen e ndodhur pak ma pare ne fshatin Grude ne Shkoder ne kumunjkaten e tyre zyrtare policia ben me dije se ka zbuluar autoret.

Sipas komunikates ata jane shtetasit A.K 37 vjec dhe N.K 28 vjec ge dy vellezer. Shtetasit e lart permendur kane shtene ne drejtim te baneses se shtetasit me inicialet Gjergj Mhillaj 63 vjec por fatmirsisht pa deme ne njerez.