Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale një kartolinë të vjetër të vitit 1983, të cilën e ka shkruar Edi Rama dhe Olsi Rama.

Siç shkruhet në kartolinë dy vëllezërit kanë uruar, anëtarin e byrozë poltike të Partisë së Komuniste të Shqipërisë Spiro Kolekën ndërkohë që shtojnë ‘të na rrojë xhaxhi Enver’

Postimi i Berishës

Kjo eshte kartolina qe moren per vitin e Ri Olsi dhe Edvin droga nga eterit e tyre barbar, xhlatet e popullit shqiptar Spiro Koleka dhe Enver Hoxha. sb

“I dashur Baba Pilo! Ju urojmë Gëzuar Vitin e Ri 1983! Shëndet dhe lumturi në familje. Të rrojë partia dhe xhaxhi Enver.

Olsi dhe Edi

Merr: Spiro Koleka

Blloku i Udhëheqësve Tiranë” shkruhet në kartolinë.