Ish-kryeministri Sali Berisha ka dénoncuar së fundmi se në Kukës të moshuarit nuk po marrin dot pensionet apo edhe pagat e invalidëve. Berisha ka theksuar se jo shtesa që nuk u jepet por pensionistët dhe invalidevët nuk iu jepen as pensionet edhe në qytetet e tjera të vendit.

Reagimi:

Pashpirtesia e Edvin Mafise si dhurate per vitin e Ri per pensionistet! -Jo shtesen por pensionisteve dhe invalideve nuk iu jepen pensionet!
Krim! Krim!n Lexoni mesazhet e pensionisteve dhe invalideve. sb

Pershendetje zoti Doktor professor Sali Berisha un qe po te jam nga kukesi dhe ktu kukes na kan ber nje padrejtesi nuk naj kan ndar pencjonet e invalitetit kam shku e kam pyt te bashkija e me than nuk ka fond si kta kriminel te lajn te te smuarit pa festen e vitit eri dhe pa ilaqe un ju shkrujta juve qe ta puplikoni ket mesazh se kjo qeveri ka mbaru mos pyt per popullin Shqiptar ne dor te kuj kemi ren me respekt per ju S. T ju uroj gezuar festat e fund vitit

Pershendetje zoti Berisha kam nje denoncim ne lidhje me pagat e invalideve nuk ju kane dhene ase nje lek ase nikles ase bubqit ju kane bllokuar hajdutat e kryeminstrit qe ka mbase vedit nuk kane leke ase per vitin e ri ju faleminderit shume anonim ju lutem

Pershendetje doktor Berisha kemi 10 dite qe prsim te marrim kempet akoma nuk i kemi marre ska fonde thon pas vitit te ri na thon do i merrni po drrogaxhiu del na thot gezuar krishlindje ku kemi festuar krishlindje ne invalitet e qytetit te pogradeci me se ti festojme skemi ju lutemi bejeni publike ndoshta na i klojn nga e hena se mbetem pa ilace Mirmengjes dhe ju uroj Gezuar Festat e Fundvitit dhe nje fund jave te mbare kemi nje problem Kam bashkeshorten te verber nuk kemi mare leket e pension it te muajit dhjetor as shperblime Ku do vem te ardhura te tjera nuk kemi me me pension paguajm drita uje Telefon place per te mare per Festat nuk po mendojm se nuk kemi te ardhura nuk e di CA do bejme sot jemi pa lek nuk kemi te mar buke ju lutem bejeni problem per leket e pensionit te muajit Me Respekt B.K Kavaje.