“Kam shumë pizhama me lepurusha” Grida Duma tregon si rri në shtëpi: Nuk i blej

Grida Duma, një nga politikanet më simpatike në Shqipëri, ka qenë e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit” në RTV Ora.

E pyetur moderatorja nëse ka në shtëpi pizhama me lepurusha, ajo u shpreh se ka shumë sepse ia sjellin motrat e saj.

Pyetje: A ka pizhama me leprusha Grida Duma?

Grida Duma: Po, kam shumë. E di pse kam? Sepse motrat e mia sa herë që vijnë i kanë me lepurusha. I lenë aty, unë i vesh.

Pyetje: Si mund të të imagjinojmë në shtëpi ditën e Vitit të Ri?

Grida Duma: Me një veshje të ngrohtë të gjatë. Ime më i ka mbajtur shpesh robdishamber dhe unë i kam shumë qejf. Kam nja 2-3 nga këto, mund të jesh me pizhama poshtë, por ajo gjëja që vesh sipër e gjatë, të duket sikur je mirë domethënë”

Duma shprehet si dikur bënte shumë punë nga mëngjesi në darkë.

Pyetje: Çfarë të kujtohet më shumë nga festat e fëmijërisë?

Grida Duma: Më kujtohet sa shumë punë shtëpie bënim (qesh). Tmerr ka qenë. Jam rritur në shtëpi private, do shkojë një herë tek taraca, pastaj janë veglat e oborrit, pastaj ke mbajtur ndonjë qen, mace, pulë, pastaj oborri, pastaj në 8 të darkës futeshe brenda pasi kishe mbaruar pastrim. Unë thelbësisht mbaj mend vetëm 1 apo 2 janar që ishte vetëm një pushim absolut, mund të haje çfarë të doje dhe nuk kishte punë shtëpie, këto mbaj mend.

Ajo ka folur edhe për tërmetin e 26 nëntorit që përveçse e quan një fatkeqësi natyrore e quan dhe katastrofë njerëzore si dhe raportet me mbesën e saj.

“Është një fatkeqësi natyrore, por edhe nje katstrofë njerëzore. Jetët e humbura janë të parët, është një traumë e madhe. Nga ana tjetër ata që mbeten e kanë më të vështirë se sa ata që ikin. Duket që ata që ikin shpëtojnë në një farë mënyrë” shprehet Grida.

Pyetje: Nëse dikush do të të bënte një surprizë, kë do dojë?

Grida Duma: Mbesën time, Xhanën. Më ngjan shumë si portret, më ngjan shumë si personalitet, është shumë e bukur, është shumë artistike si stil. Dhe ime motër që është personi më i gëzuar i familjes sonë, po të mos jetë ajo ne nuk dimë të qeshim. Ajo është një rrumujë e madhe por edhe gëzimi që ne kemi herë pas here. Më thotë për Xhanën që edhe 3 vjet mund t’ja dal, duhet të vijë tek ti se ka pyetje të vështira.

16 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published.