Kur na ndajne vetem pak dite nga nderrimi i viteve, ne kete buqete urimesh ne prag te festave te fundvitit nuk ka munguar edhe urimi i dy kengetareve te njohur, Klodiana Vata dhe Bujar Qamili Mjeshter i Madh, te cilet kane realizuar nje kenge dhe klip te ri me titull Gezuar Vitin e ri.

Nen produksionin e Tv Blue Sky, kjo kenge tashme eshte publikuar duke mberritur si nje dhurata per te gjithe shqiptaret kudo qe jane /eetimes/