Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur sot kryetarin e ri të Kuvendit. Pas propozimit të kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti, kreu i ri i Kuvendit është Glauk Konjufca.

Ai ka marrë 75 vota pro.

live ? Kosova ne "udhekryq", VV dhe LDK pa kompromis // www.eetimestv.com

Posted by EeTimes.al on Thursday, December 26, 2019