Fitorja e Arilena Arës në Festivalin e Këngës ishte një surprizë për të gjithë! Kjo pasi, prej javësh ishte përfolur emri i Elvana Gjatës si fituese e festivalit me këngën ritmike “Me tana”.

Por Elvana u rendit në vendin dhe dytë dhe Arilena rrëmbeu kupën me këngën e fuqishme të krijuar nga Darko Dimitrov “Shaj”

Megjithatë Elvana Gjata dha një performancë elektrizuese në skenë, me një koreografi spektakolare, por teksa kërcente i ka ndodhur një incident i sikletshëm, pasi teksa po kërcente i ka dalë gjoksi.