Moti i keq me erera te forta dhe reshje te shumta shiu ka perfshire edhe Velipojen.

Ne radaksine e eetimes ka mberritur nje video nga Velipoja ku shihet “terbimi” i detit si pasoje e motit te keq.

si pasoje e batices se detit dhe dallgeve te shumta, deti ka hyre deri ne afersi te lokaleve prane pedonales se Velipoje.