Profesori Agim Seranaj është shkarkuar nga detyra e tij si zv/dekan i fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit.

Vendimi është marrë nga dekani Neritan Shkodrani.

Sipas ish-kryeministrit Sali Berisha, Seranaj është shkarkuar vetëm sepse ka thënë të vërtetën në lidhje me shembjet në Durrës.

Reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Pedagogu shkarkohet nga detyra se tha te vërtetën për tërmetin dhe demet e tij!

Lexoni mesazhin dhe shikoni dokumentin e qytetarit dixhital! sb

Doktor Pershendetje ,po ju informoj per kete rast E shkarkuan se kishte shkuar tek rrenojat e durresit me studentet Edhe po thonte te verteten per termetin dhe per demet e tij.