Lëkundjet sizmike janë rralluar drastikisht në krahasim me ditët e para që pas atij 6.4 ballësh që tronditi vendin më 26 Nëntor, por me saduket nuk dinë të nalen.

Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri mbrëmjen e sotme dhe magnituda ka qenë 4.3 e shkallës rihter dhe mësohet se epiqendra e tij ka qenë 7 kilometra larg Rrogozhinës dhe 37 kilometra larg Tiranës.

Lëkundjet e tij kanë qenë të lehta dhe aspak shqetësuese pasi ka zgjatur për shumë pak sekonda.