Edi Rama është çmendur, jo bojkot por luftë, Ylli Rakipi: S’ka mbetur vetëm të na pje*dhë në TV

Gazetari Ylli Rakipi tha se me paketën antishpifje AMA dhe AKEP do kthehen në xhandarmëri për mediat nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama, duke e quajtur diktator.

Në një lidhje me Skype me studion e lajmeve të RTV Ora, ai tha se dy instrumentet komandohen nga Rama.

Ai shtoi se kryeministri është çmendur dhe nuk kupton se ka kundër të gjithë bashkësinë kombëtare

Ylli Rakipi: AMA dhe AKEP janë xhandarmëri për mediat. Dhe janë në dorë të Edi Ramës. Kemi kryeministër që nuk bën punën që ka. Kur është kryeministër bën kryeredaktorin e mediave. Dy instrumentet e krijuara AMA-n dhe AKEP-in i komandon kur të dojë diktatori. Nuk ka as AKEP as Akrep goditjen e jep Edi Rama. Ai është çmendur dhe nuk kupton se ka kundër të gjithë bashkësinë kombëtare. Nëse nuk e kupton këtë do sjellë fundin e Ramës.

Ndërsa u bëri thirrje gazetarëve për “luftë” dhe jo bojkot.

Ylli Rakipi: Në regjim duhet luftë por jo bojkot i gazetarëve

Rakipi tha se kryeministri ka shpallur veten kryeredaktor të mediave duke theksuar se po ushtron terror të jashtëzakonshëm ndaj qytetarëve:

Ylli Rapiki: Kryeministri Edi Rama ka kohë që e ka shpallur veten kryeredaktor të medias. E ka bërë në mënyrë intensive. Nuk kemi parë një njeri që ka ngritur median e vet dhe me propagandë bën fake news, dhe këtë e bën Edi Rama. Nuk ja kemi prekur fjalën Edi Ramës pse me fjalën e tij shqiptarët kanë kuptuar se nuk kanë njeri normal përballë. Ecejaket e tij në vendet e dëmtuara nga tërmeti me fjalët, idiotësitë e tij të përhershme, janë tregues. Gjithë shqiptarët janë në terror të jashtëzakonshëm të Edi Ramës. Edhe nëse nuk është televizioni i tij, përdor oligarkët e mediave. Vetëm nuk ka pjerdhur në televizionet shqiptare. Rama ka marrë të gjitha pushtetet

5 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published.