Nuk eshte nje nga personazhet qe shohim ne televizioni dhe nuk ben show te montuar.

Ne redaksine e eetimes ka mberritur nje video nga Gjermania e picajolit shqiptar Rigert Karaj, i cili punon ne lokalin me te famshem ne qender te Berlinit ne Gjermani.

Spektakel me picat duke shtangur te gjithe klientet e restorantit te famshem gjerman

Video

VIDEO E DITES // Shijoni spektaklin e te riut nga Tirana, Rigert Karaj, ne loaklin me te madh te Berlinit ne Gjermani // www.eetimestv.com

Posted by EeTimes.al on Thursday, December 12, 2019

Cirk me picat, keshtu quhet numri qe Rigert Karaj i ofron klienteve dhe kjo ka ngjallur kureshtjen e te gjithe vizitoreve jo vetem Berlinezeve por edhe vizitoreve te shumte nga vend te ndryshme qe vizitojne Berlinin ne kete periudhe festash te fundvitit.

Ai ka punuar edhe ne Spanje, Zvicer, Itali dhe France nderkohe qe se fundmi eshte vendosur ne Gjermani ne restorantin me te famshem te Berlinit.