Sot do të ketë reshje shiu në të gjithë vendin. Sipas IGJEUM në zonat malore reshjet do të jenë në formë dëbore. Teperatura minimale në vendet malore do të jetë 0 gradë.

Parashikimi i motit sipas IGJEUM

RESHJET

(E enjte, dt. 12) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Në terrenet malore, në përgjithësi, reshjet do të jenë në formë dëbore.

TEMPERATURAT

(E enjte, dt. 12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 14 °C
në vendet e ulëta: 6 / 13 °C
në vendet malore: 0 / 7 °C

ERA

(E enjte, dt. 12) era pritet të fryjë mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.

J.V/Dosja.al