Një vajzë 20-vjeçare i liroi vendin e saj një të moshuari. Kur ajo mori diçka nën sendilje, të gjithë u përlotën

Shumë njerëz zgjedhin trenat si transportin e tyre kryesor për t’u kthyer në vendlindjen e tyre në Kinë, por për shkak të numrit të kufizuar të vendeve në tren, shumica e njerëzve do tu duhet te qendrojne në këmbë vetëm për t’u kthyer në shtëpi.

Historia me poshte është një histori e thjeshtë, por shumë frymëzuese dhe prekëse që do të prekë zemrën tuaj.

Gjatë kohës së pranverës, treni K529 i lidhur për në Chengdu nga Hangzhou do të ishte zakonisht i mbushur me pasagjerë. Një burrë i vjetër e ndau fatin e tij me një pasagjere ulur pranë tij duke thënë se ai bleu një biletë per në këmbë. Meqenëse ai ishte i pari që hipi në tren, ai u ul shpejt në këtë vend duke shpresuar se pronari i sendiljes nuk do të tregonte. Treni filloi të lëvizë dhe pronari i sediljes nuk u shfaq.

Ndërkohë, kishte disa pasagjerë që qëndronin në rreshtin e trenit. Njëri prej tyre ishte një vajze qe dukej rreth te 20-ave.

Ajo nuk mund të qëndronte si duhej dhe shtyhej rreth e rrotull nga pasagjerët që ecnin rreth rreshtit.

Duke parë skenën, plaku e pyeti vajzen i shqetesuar: “Znj, është vuajtje te qendrosh në një tren që lëviz, duhet të vinit në tren më herët sikurse unë dhe të uleshit. Kur do të arrije treni në destinacionin tuaj? ”

Unë jam mirë gjysh. Do të me duhet një ditë e gjysmë për të arritur ne destinacionin tim .

Çfarë? Një ditë e gjysmë? A do të jesh në gjendje të qëndrosh në këtë udhëtim të gjatë? Njeriu i vjetër tundi kokën, i shqetësuar për zonjën.
Pas një kohe, plaku u kthye drejt zonjës dhe tha me mirësjellje, Zonje, un arrij në destinacionin tim per pak. Pse nuk e merr vendin tim?

Gruaja u përgjigj me ëmbëlsi dhe mirënjohje: Mirë, Faleminderit.

Jo shumë kohë pas kësaj, faturino erdhi për të kontrolluar biletat.

Ndërsa ai arriti tek zonja e re, shikoi në biletën e zonjës dhe u cudit: Zonjë, a nuk është ky vendi juaj? Pse jeni duke qëndruar ne kembe?
Zonja e re buzëqeshi dhe pa nga plaku”Ai është një burrë 70-vjeçar me aftësi të kufizuara. Do të ishte e vështirë për të që të qëndronte ne kembe

Faturino pyeti sërish: Nuk i ke thënë se ky ishte vendi yt? Ai nuk e dinte për këtë ?!
Nuk kisha zemer t’i tregoja. Nëse ai e dinte se ishte vendi im, ai do të ngrihej dhe do te ma lironte.
Faturino u kthye dhe pa plakun e pergjumur, më pas ia ktheu biletën zonjës së re dhe i foli me butësi: Ju lutem më ndiqni në restorant. Do të të gjej një vend bosh atje .

Njerëzit pas faturinos dëgjuan bisedën e tyre dhe shpejt hapën rrugen për ta.Vajza e re u përkul dhe nxori një palë paterica

Njerëzit të cilët u prekën nga fjalët e zonjës së re u habiten kur mesuan se ajo kishte nevojë për paterica qe e ndihmonin te ecte dhe kishte qendruar ne kembe ,për ti liruar vendin e saj nje te moshuari.

Unë zgjodha mirësinë nuk do të thotë unë jam e dobët. Unë e di se mirësia është natyra e vërtetë e njerëzve dhe ne si njerëz nuk duhet të jemi të keqinj, sepse e keqja do të shkaktojë vetem ndëshkime.

Unë zgjodha vetëkontrollin nuk do të thotë që unë jam një frikacake. Kuptova se vetëkontrolli do ta bënte botën një vend më të mirë dhe të ardhmen tonë më të ndritshme.

Unë zgjodha tolerancën nuk do të thotë unë jam një frikacake. Sepse e kuptoj se toleranca është një virtyt.
Unë zgjodha të fal nuk do të thotë që nuk kam parime. Sepse e kuptoj që kur zgjedh të fal të tjerët, nuk do të shtrij një problem në masa ekstreme.

E vlerësoj miqësinë nuk do të thotë se unë jam shumë i ngjitur. Sepse doja të kisha kohë të mira me miqtë e mi dhe nuk do të doja të hiqja dorë nga fati i rrallë i miqësisë sonë. E kuptoj se mashtrimi gjithmonë do të përfundojë me një fund të keq dhe tradhëtia do të përfundojë me një rezultat të keq.

Unë zgjedh të jem i mirë nuk do të thotë se unë jam i ngathët. Sepse e kuptoj se do të jemi në gjendje të ndihmojmë të tjerët për lumturi nëpërmjet virtytit të madh.

Ka disa çështje në jetë që njerëzit e rastit na ndihmojne kur kemi nevojë, edhe pse nuk e dinë as kush jemi dhe eshte dashuria e tyre e çmuar që na jep dritë dhe shpresë.

Ata përdorën njohuritë dhe fuqinë e tyre për të ndihmuar të tjerët që kanë nevojë për ta bërë botën një vend më të mirë për të jetuar.

34 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 11. สล็อต เกมพนัน คาสิโน ที่เป็นที่นิยม ในเหล่านักลงทุน ไม่ว่าจะรายเล็กหรือน้อย มักจะมาลองลุ้น ลองเสี่ยงดวงไปกับ เกมสล็อต ซึ่งเป็นเกมที่สามารถทำกำไร จากเงินทุนที่มีในเวลาอันสั้นได้ ในปี 2021 นี้ สล็อตจึงถือ เป็นเกมพนันที่น่าลงทุนที่สุดอย่างหนึ่ง และด้วยตัวเกมที่มีความหลากหลาย ในรูปแบบการเล่น เป็นเกมที่ เล่นง่าย และได้ เงินจริง ไม่ว่าคุณจะเป็นผู้เล่นในระดับไหน ไม่ว่าจะเป็นมือใหม่หรือนักลงทุนชั้นเซียน เว็บสล็อต เป็นแหล่งที่น่าลงทุนมาก

 12. เราคือผู้ให้บริการเกมสล็อตออนไลน์อันดับหนึ่ง เกมสล็อตออนไลน์มาแรง 2021 สล็อตออนไลน์น่าเล่น เกมใหม่มาแรง ที่เราได้คัดสรรมารวมไว้ที่เดียวให้คุณได้สัมผัสก่อนใคร สุดยอดเกมทีทันสมัย เอกลักษณ์ที่ไม่เหมือนค่ายเกมอื่นด้วยตัวเกมที่เป็นรูปแบบแนว 3มิติ ทำให้มีความน่าเล่น น่าสนใจในการใช้งานมากขึ้น

 13. สล็อตพีจี pg เป็นเกมสล็อต ที่เป็นกระแสที่ได้รับความนิยมและ มีความโดดเด่นมากที่สุดในตอนนี้ ถือว่าเป็นเกมสล็อตออนไลน์ ที่เป็นเบอร์ต้นๆ ของเมืองไทยเลยก็ว่าได้

 14. เกมมือถือสล็อตออนไลน์ เล่นได้ตลอด 24 ชั่วโมง สามารถเล่นได้บนมือถือ ทุกรุ่น ทุกระบบ ทั้งระบบ android, IOS หรือจะสามารถเล่นผ่านคอมพิวเตอร์ เว็บไซต์ได้เช่นกัน เพียงแค่เชื่อมอินเทอร์เน็ตไม่ว่าจะเป็น 3G/4G เท่านี้ก็สามารถเล่น สล็อตออนไลน์ มือถือ ได้เลยทันที

 15. เว็บตรงทั้งหมดในเว็บเดียวมาใหม่ล่าสุดในตอนนี้พร้อมให้บริการลูกค้าเว็บพนันสล็อตทุกคน หากคุณกำลังหา “เว็บสล็อต” ว่าจะเล่นเว็บไหนดี ถือว่าคุณหาเจอแล้วกับเว็บเรา BEO777 เว็บสล็อตยอดนิยม https://beo777.com/

 16. เราคือเว็บที่มี คาสิโนออนไลน์แบ่งแยกชัดเจนระหว่างเกมเล่นบาคาร่า กับ โซนเกมที่เป็น สล็อตออนไลน์ ยิงปลา เพื่อให้ง่ายกับการมองเห็นของลูกค้า อีกทั้งระบบเว็บเราเป็นระบบที่ฝาก-ถอน AUTO 10-30 วินาทีทำให้ลูกค้าไม่ต้องอดใจนาน และทั้งยังเวลาเล่นเกมคาสิโน ไม่ต้องโยกเงินน่าเบื่อแบบเว็บอื่น หมดปัญหาเงินหาย หรือ ค่ายเกมส์ปิดโยกเงินออกไม่ได้ กดเข้าเล่นสามารถเล่นได้ทันที https://beo777.com/

 17. เกมส์สล็อตออนไลน์ 3D ด้วยตัวเกมส์ที่สวยงาม หากคุณเป็นนักเล่นสล็อต สมัครเล่นเลย PGSLOT สล็อตได้เงินจริง มีทีมงานดูแลตลอด 24 ชม. https://BEO777.COM/

 18. เราคือเว็บที่มี คาสิโนออนไลน์แบ่งแยกชัดเจนระหว่างเกมเล่นบาคาร่า กับ โซนเกมที่เป็น สล็อตออนไลน์ ยิงปลา เพื่อให้ง่ายกับการมองเห็นของลูกค้า อีกทั้งระบบเว็บเราเป็นระบบที่ฝาก-ถอน AUTO 10-30 วินาทีทำให้ลูกค้าไม่ต้องอดใจนาน และทั้งยังเวลาเล่นเกมคาสิโน ไม่ต้องโยกเงินน่าเบื่อแบบเว็บอื่น หมดปัญหาเงินหาย หรือ ค่ายเกมส์ปิดโยกเงินออกไม่ได้ กดเข้าเล่นสามารถเล่นได้ทันที https://beo777.com/

 19. เว็บสล็อต สล็อตเว็บใหญ่ที่แตกง่ายที่สุด มาใหม่ล่าสุดในตอนนี้พร้อมให้บริการลูกค้า เว็บพนันสล็อต ทุกคน หากคุณกำลังหา “เว็บสล็อต” ว่าจะเล่นเว็บไหนดี ถือว่าคุณหาเจอแล้วกับเว็บเรา BEO68 เว็บสล็อตยอดนิยม

 20. เว็บไหนที่ว่าดี เว็บไหนที่ว่าเด็ด ผมลองมาหมดแล้วครับ ช่วงนี้มาตกลงใจที่นี่เลยครับ
  ต้องสารภาพว่าระบบเค้าเจ๋งสุดแล้วที่ผมเล่นมาก ไม่กระตุกไม่ค้าง ฝากเงินอัตโนมัติ
  ยิ่งสบายเร็ว ที่สำคัญมีทีมงานคอยชี้แนะ 24 ชั่วโมง

 21. ช่วงนี้เริ่มกลับมาร้อนอีกแล้วใช้ไหมค่ะ ไม่ใช่อากาศนะค่ะ แต่หมายถึง เงิน??
  ถ้าคุณพี่ไม่อยากร้อนเงิน ต้องเว็บนี้เลยค่ะแตกง่าย ถอนไวต้องที่นี้เลยนะค่ะ ??
  ? ใครอยากมีเงินใช้ เชิญทางนี้เลย ?

  ? BEO356 ?เล่นง่าย จ่ายจริง? ถอนรัวๆ
  ? เกมสล็อต ทุนน้อย แตกหนัก
  ? คาสิโนไลฟ์ กับสาวสวย
  ⚽️ เดิมพันกีฬา ทุกประเถท ให้ราคาสูงกว่าใครๆ

  ✨สุ่มแจกรางวัล Jackpot ให้กับผู้เล่นทุกชั่วโมง
  ? รางวัลละ 5,000-10,000บาท กว่า100รางวัล
  ? ไม่มีที่ไหนกล้า ให้ได้มากเท่านี้อีกแล้ว
  ? https://beo356.com/
  #เว็บพนันสล็อต#beo356#beogaimg#หาเงินออนไลน์ #สล็อตออนไลน์ #หาเงิน #บาคาร่าออนไลน์ #แนะนำเว็บ #แทงบอลออนไลน์ #หวยออนไลน์ #เกมไพ่ #เครดิตฟรี #ฝากถอนไม่มีขั้นต่ำ #คาสิโนแจกฟรี​​​​​​ #รวมเว็บเครดิตฟรีไม่ต้องฝากไม่ต้องแชร์​​​​​​ #เครดิตไม่ต้องแชร์​​​​​​ #แจกเครดิตฟรีไม่ต้องฝาก​​​​​​

 22. ?สล็อต สล็อตออนไลน์เว็บตรงไม่ผ่านเอเย่นต์ สล็อตแตกง่ายที่สุด 2021
  ?เว็บสล็อต สล็อตเว็บใหญ่ที่แตกง่ายที่สุด มาใหม่ล่าสุดในตอนนี้พร้อมให้บริการลูกค้า
  ?เว็บพนันสล็อต ทุกคน หากคุณกำลังหา “เว็บสล็อต”
  ?ว่าจะเล่นเว็บไหนดี ถือว่าคุณหาเจอแล้วกับเว็บเรา BEO356 เว็บสล็อตยอดนิยม น้องใหม่มาแรง

  สมัครฟรี คลิ๊กเลย https://beo356.com/
  แอดไลน์ @beo356( มี @ นำหน้า )
  โจโฉ 26/11/644

 23. ?อยากเล่นเว็บพนันสล็อต กับเรา? ทางเข้าเล่น BEO356
  ?สมัครสมาชิกใหม่ ฝาก ถอน ตลอด 24 ชั่วโมง มีทีมงานมืออาชีพค่อยให้บริการ
  ?และเป็นที่ปรึกษาแก่ลูกค้าทุกท่าน ไม่ว่าจะปัญหาการเข้าเล่น การฝาก-ถอนเงิน
  ?ด้วยระบบอัตโนมัติ หรือวิธีการเล่นต่างๆ
  ?เว็บเราก็มีข้อมูลอธิบายให้อย่างครบถ้วน พร้อมโปรโมชั่นจัดเต็มทั้งลูกค้าเก่าและใหม่

  สมัครฟรี คลิ๊กเลย https://beo356.com/
  แอดไลน์ @beo356( มี @ นำหน้า )
  โจโฉ 2/11/64

Leave a Reply

Your email address will not be published.