Janë publikuar sot në Youtube këngët e Festivalit të 58 të RTSH-së të cilat po priteshin me padurim nga publiku.

Elvana Gjata dhe Arilena Ara, janë dy këngëtaret që përfliten se do të fitojnë Festivalin e Këngës, këngët e të cilave tashmë janë publikaur.

Festivali i Këngës do të mbahet në datat 19 dhe 20 dhjetor në Pallatin e Kongreseve. Finalja do të mbahet në datën 22 dhjetor ku edhe do të shpallet fituesi që do na përfaqësojë në Eurovision.