eetimes.al eshte njoftuar nga disa banore qe ne Bashkine Vau i Dejes ka patur mungese te energjise elektrike dje dhe sot. Ato shprehen te shqetesuar pasi askush nuk i pergjigjet edhe pse kane femije te vegjel dhe te moshuar te semure,

Mesazhi i nje banori:

Pershendetje, ju lutem publikojeni. Jemi nga Vau i dejes dhe skena drita. Kan ik qysh dje dhe edhe mram kena ndej ne terr. As nuk don me dit kush a jena gjalle?

Mesohet se jo vetem qyteti i Vaut te Dejes eshte ne erresire por dhe fshatrat perrreth.