Banorët e Shqiëpërisë po përjetojnë momente tmerri ditën e sotme për shkak të tërmeteve të rënë.

Dëmet më të shumta janë bërë në Thumanë e në Durrës, ku kanë humbur paraprakisht raportohet se 18 persona kanë humbur jetën, ndërkohë që raportohet se disa janë ende nën rrënoja.

Por në Durrës është regjistruar edhe një rast vdekjeje për shkak panikut tek banorët.

Një qytetar është frikësuar pas tërmetit të fundit me magnitudë 5 ballë dhe si pasojë i ka rënë infarkt. Infarkti më pas i ka shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

(M. I./ Faxweb.al)