Big Brother VIP Albania”, spektakli më i ndjekur në Shqipëri, do të nisë këtë të shtunë në 13 janar. Spektakli është një show televiziv që zhvillohet tërësisht brenda kufijve të një shtëpie, krijuar posaçërisht për personat e famshëm që bëhen pjesë të këtij programi, duke u cilësuar me titullin banorë.

Vetëm 1 ditë na ndan nga premiera e edicionit të tretë të “Big Brother Vip” dhe të gjithë po e presin me padurim. Deri më tani është konfirmuar banori i parë, i cili është Meriton Mjekiqi. Ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live” me Erjona Rusin dhe Arjon Muça është diskutuar rreth aludimeve më të reja që kanë dalë në lidhje me banorët e këtij sezoni.

Arjoni: Mesa di unë do ketë pishinë të ngrohtë, luks, do ti shohim me rroba banje dhe pas 2 ditësh, do ketë palestër…
https://youtu.be/p-IoyOjofM8

Gazetari: Shtëpia janë 2-fishi i banorëve…. Do ketë surpriza po dhe personazhe interesantë që s’do na e kishte marr mendja kurrë që do futeshin