Të shtëna janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në fshatin Gjormë të Kurbinit. Një person ka mbetur i lenduar dhe është dërguar me urgjencë në spital për trajtim mjekësor.

Burime për Report Tv bëjnë dije se është kapur autori i dyshuar i ngjarjes.

Ende nuk dihen detaje ndërsa policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes për të zbardhur rrethanat. Mund të themi se është ngjarje e përsëritur pasi edhe një ditë më parë kishte një të lenduar në Kurbin.