Një automjet është përfshirë nga flakët mesditën e kësaj të hënë. Burime për Abcnews.al bëjnë me dije se automjeti është përplasur me trafikndarësen dhe për pasojë është plagosur drejtuesi i automjetit i cili është transportuar menjëherë drejt Traumës.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur në Laç, ndërsa ende nuk dihen shkaqet.