Nje koment i djeshem i deputetit te Parlamentit shqiptar Taulant Balla se “pavaresisht se kete vit Vllaznia eshte kalaja e pamposhtur e Rozafes, por kampion del Kukesi” ka sjelle nje irritim te tifozeve shkodrane, por jo vetem te atyre.

Ka qene edhe trajneri i portiereve te Vllaznise Ideal Lekiqi ai qe ka reaguar me nje koment shume domethenes duke ironizuar deklaraten e deputetit socialist teksa i ka shkruar:

“Pse del kampion Kukësi mor bukurosh? Apo harrova se Librazhdi me Kukësin kanë pas marëdhënie të mira gjithmonë. Apo o burra të fus hundët edhe nga futbolli pak” shkruan Lekiqi në reagimin e tij

Ne fakt Vllaznia ka marre vleresime per ecurine e deritanishme ne kampionat, por ka ende skeptike qe mendojne se skuadra nuk do te dale kampione dhe njeri nder ta eshte edhe Taulant Balla

Nje gje e tille ne fakt i ben mire skuadres sepse i motivon edhe me shume ne rrugen qe ata kane nisur dhe padyshim qe do te tentojne ta mbajne sa me gjate vendin e pare /SHKODRA-SPORT.COM/