Presidenti i “Hysenbelliu Group” Irfan Hysenbelliu ka përcjellë një mesazh prekës për ndarjen nga jeta të vëllait të tij, presidentit të Fax News, Kasem Hysenbelliu.

Irfan Hysenbelliu u shpreh mirënjohjen të gjithë atyre që e kanë ngushëlluar familjen e tij për këtë humbje të parakohshme, ndërsa shton se me ndarjen nga jeta të Kasemit familja ka humbur djalin dhe babanë shembullor e të përkushtuar.

Hysenbelliu shkruan se të gjithë do të bëhen bashkë dhe të fortë për të mbështetur trashëgiminë që la pas presidenti i Fax News, e veçanërisht televizionit që ai ngriti me shumë mund, dhe të cilit i ishte përkushtuar për tre vite me radhë, duke u bërë zëri i qytetarëve.

Jam thellësisht i tronditur nga kjo humbje e rëndë dhe të ndahemi prej tij do të jetë tepër e vështirë, por nuk do të na mungojë forca për ta mbështetur fort trashëgiminë e Kasëmit si edhe të gjitha projektet e nisura prej tij, në mënyrë që ato të shkojnë përpara, në veçanti televizioni Fax News. Pas humbjes së vëllait tim të shtrenjtë, do të jem gjithashtu në mbështetje të plotë të fëmijëve të tij të mrekullueshëm, që të çojnë përpara aspirarat dhe në përmbushje të vullnetit të vetë Kasemit.

Ai iku për të na lënë të gjithëve në trishtimin e mungesës së tij, pa humorin e hollë, e planet e pafundme.

Por edhe pse smundemi ta kemi më fizikisht Kasëmin, asgjë s’do ndryshojë në vazhdimin e misionit të tij. Bashkëshorja dhe fëmijët, gjithë familja e tij e madhe, jemi të gjithë bashkë, për të përjetësuar projektet dhe veprën e tij. Faxnews dhe Faxweb, produktet e shpirtit e mendjes së Kasëmit do të mbështeten pa kursyer asgjë për të përmbushur ëndrrën e Kasëmit, vëllait tim të paharruar”, shkruan mes të tjerave Hysenbelliu.