Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 8 persona si pasojë e Covid 19

Ndërkohë që bëhet me dije se numri i personave të infektuar nga Covid-19 në 24 orët e fundit ka rënë, ku janë shënuar 644 raste të reja, nga 2137 testime të kryera.

Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 461 pacientë, 19 në terapi intensive, 7 pacientë janë të intubuar. Në 24 orët e fundit janë shëruar 365 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 17.031 që nga fillimi i epidemisë.

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë 2.137 testime, 365 të shëruar 644 raste të reja dhe 8 humbje jete në 24 orët e fundit