Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me postimin e liderit të PD-së, Lulzim Basha, ndërsa nuk i ka kursyer irontë. Teksa ka shpërndarë reagimin e Bashës në Twitter, kryeministri shton se dhe një kryeministër që flet në gjumë dhe fle në këmbë

REAGIMI I BASHËS

“Përfytyroni një qeveri që punon për njerëzit, që jep ndihmë financiare për çdo familje. Një qeveri që ka një plan kundër pandemisë, që investon tek shëndetësia.

Pas 7 vitesh plot dështime, ku Rama vetëm e shkatërroi ekonominë dhe shëndetësinë, shumëkush priret të mendojë se nuk mund të jetë ndryshe. Por e vërteta është se mund dhe do të jetë ndryshe – bashkë ne do ta bëjmë realitet shkruan Basha.