Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia, me anë të një postimi në rrjetet sociale shprehet se strategjia e prezantuar sot nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, për testime të koronavirusit në vjeshtë e dimër, është një kurajo e pacipë për tu tallur me jetën e shqiptarëve.

Spahia thekson se Edi Ramës dhe qeverisë së tij i intereson vetëm reklama, pasi ka dështuar në cdo aspekt në lidhje me masat e marra në kohën e pandemisë së koronavirusit.