Ministri Lleshaj per Prefektin : Mungesë përgjegjësie dhe vendimmarrje

Shkarkohet Prefekti i Shkodrës Çesk Millja, zv.ministri i Brendshëm Besfort Lamallari emërohet koordinator për situatën në qark.

“Ky vendim është marrë në kuadër të përpjekje për një mbështetje më të madhe nga ana e qeverisë për Shkodrën në tërësi dhe sidomos për mbështetjen e masave për tejkalimin e gjendje së krijuar nga COVID-19. Nëse kemi shprehur rezerva, kjo nuk do të thotë që vërejtjes i janë adresuar vetëm Bashkisë. Për mënyrën se si kanë funksionuar dhe mos funksionuar gjërat në Shkodër kanë ndikimin e tyre edhe drejtues të degëve territoriale në qark si dhe prefekt i qarku.

Për fat të keq gjatë kësaj periudhë është vërejtur një burokraci e papranueshme, një mungesë përgjegjësie. Situata të tilla kërkojnë inciativë dhe vendim marrje. Hezitimi për të vepruar dhe vendosur shkakton mosveprim me pasoja. Mungesa e vendimmarrjes është arsyeja kryesore e vendimit për lirimin nga detyra të prefektit. Qeveria ka vendosur të ngarkojë me detyrën e koordinimit në qark zv. ministrin e Brendshëm, Besfort Lamallari.

Lamallari do të ketë bashkëpunim me kryetarët e Bashkive. Komandimi i një zv.ministri në këtë funksion është shprehje e rëndësishëm që qeveria i kushton gjendjes në qarkun e Shkodrës. Do të ketë në dispozicion jo vetëm rolin e prefektit. Kam besim se drejtuesit e bashkive të qarkut do ta vlerësojnë këtë gjë si një shenjë e një vlerësimi të qartë. Dua t’ju kërkoj drejtuesit e Bashkive në qarkun e Shkodrës” tha Lleshaj.

15 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 3. Amazing blog!I was impressed by your writing.
  Your writing is impressive. I want to write like you. however I was wondering if you could write a litte more on this subject?dixxodrom.ru
  I’d be very grateful if you could elaborate a little bit further.
  Blrss you!

 4. It’s actually a great and useful piece of info. I’m happy that you shared this useful info with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.
  I was impressed by your writing.yukisuperkingred
  Your writing is impressive. I want to write like you.

 5. Thank you for the good writeup.thanks for nice information
  The content is not burdensome and the writing is easy to understand. Thank you so much for being able to spend meaningful time after work.
  I hope you can read my post.mortgagemoxie
  and let me know what to modify.
  My writing is in I would like you to visit my blog.

 6. Excellent goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you’re just extremely great.polymerfem
  Your style is really unique compared to other folks I have read stuff from.
  Please let me know if you run into anything.
  I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

Leave a Reply

Your email address will not be published.