Shqipëria në shtetrrethim, nga e premtja ndalohet lëvizja me makina në 8 qytete, bizneset dhe punonjësit duhet të akreditohen

Nga nesër, do të ndalohet lëvizja me makina private, urbane dhe autobuza në 8 qytete të Shqipërisë. Masat e reja të vendosura nga qeveria, e kthejnë Shqipërinë e Mesme dhe rajonin Verior në një zonë në shtet-rrethim , ku të vetmet mjete që do të lejohen do të jenë ato shtetërore, autoambulancat, makinat e bizneseve dhe farmacive, përfshirë ato që transportojnë mallra, makinat e mediave, të gjithë ata që punojnë në administratën shtetërore. I vetmi rregull, sipas njoftimeve që u botuan këtë të enjte në faqen e kryeministrit Edi Rama në Facebook është akreditimi.

Konkretisht, nga e premtja në orën 06 00 deri të dielën në mesnatë, do të ndalohet qarkullimi i automjeteve të transportit ndër urban, nga Tirana, Durrësi, Shkodra, Lezha, Elbasani, Fieri dhe Vlora. Të vetmet mjete që do të lejohen të qarkullojnë janë vetëm automjetet shtetërore, autoambulancat dhe mjetet që transportojnë mallra.

Një tjetë masë e vendosur është se e gjithë administrata shtetërore nesër do të jetë pushim. Kreu i qeverisë, bëri me dije se ata që punojnë në aeroporte dhe institucione të tjera shtetërore, dhe e kanë të pamundur lëvizjen në këmbë, duhet të akreditohen pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit.

Gjithashtu, Rama njoftoi se mbyllen puna e patentave, kolaudimi i makinave, ndryshimi i pronësisë dhe të tjera shërbime që kryhen nga DPTRRSH. Ndërkohë që një zgjidhje ka edhe për të gjitha bizneset e shqetësuara.

Të gjitha sipërmarrjet që kryejnë shërbime transporti mallrash apo furnizime, duhet të akreditojnë makinat e punonjësve, emër për emër, në Polici

756 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 11. A person necessarily help to make severely posts I’d state.
  This is the very first time I frequented your web page and to this
  point? I surprised with the analysis you made to
  make this actual submit incredible. Great task!

 12. Fascinating blog! Is your theme custom made or
  did you download it from somewhere? A theme like yours
  with a few simple tweeks would really make my blog
  stand out. Please let me know where you got your theme.
  Thanks

 13. Great work! This is the type of info that are supposed to be shared
  across the web. Shame on the search engines
  for now not positioning this put up upper! Come
  on over and discuss with my site . Thank you =) scoliosis surgery
  https://0401mm.tumblr.com/ scoliosis surgery

 14. Comprehensive side effect and adverse reaction information. п»їMedicament prescribing information.
  ivermectin cost uk
  What side effects can this medication cause? Prescription Drug Information, Interactions & Side.

 15. First of all, thank you for your post. majorsite Your posts are neatly organized with the information I want, so there are plenty of resources to reference. I bookmark this site and will find your posts frequently in the future. Thanks again ^^

 16. i have learn several just right stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting I just would like to give you a huge thumbs up for the great info you have right here on this post.“밤의전쟁” m really impressed with your writing skills and
  Aspectmontage makes it easy as can be and affordable for you to upgrade your windows,
  doors, roofing, showers or baths.