Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka publikuar një video në të cilën shfaqet kryeministri Edi Rama që i shoqëruar nga truprojat hipën në një automjet të blinduar.

Bardhi thotë se kjo makinë tip “Lincoln” me të cilin është larguar dje nga PS i përket vëllait të tij Olsi Ramës dhe si i tillë është i paprekshëm nga policia, duke e krahasur ma “Audin” e famshëm të ish-ministrit Saimir Tahiri. Ai pyet përse OFL nuk e ndalon për verifikim duke e akuzuar për shkelje ligji.