Vilson Noka i cili njihej edhe me mbiemrin Tafçiu 28 vjeç i cili u vra sonte në kryeqytet, është pjesë e një grupi të strukturuar kriminal i cili u godit në qershor 2018

Ky grup ushtronte aktivitetin e tij kriminal në qytetet Shkodër Lezhë Kurbin dhe Malësi e Madhe

Gjatë kontollit në makinat që ata udhëtonin u sekuestruan 200 kg lëndë narkotike, 2 pistoleta, 1 kuti me 20 fishekë, 1 automjet tip Benz Mercedes, 1 BMW, 7 Telefona celularë, një sasi lekësh dhe një radio marrëse e njëjtë si ato të policisë.