Dy persona janë arrestuar në Krubin pasi janë kapur me armë e lëndë narkotike.

Sipas policisë pas informacioneve të marra për këta dy persona, kanë kryer kontroll në banesën gjetën dhe sekuestruan një armë zjarri tip automatik, një sasi municioni luftarak, 22 m fitil detonator zjarrpërcjellës dhe 15.5 kg lëndë narkotike kanabis.

Këta dy të arrestuar në bashkëpunim me njëri-tjetrin po kërkonin treg për të shitur lëndën narkotike. Ata do të përballen me akuzat për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”