Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë ka rënë sot në Kosovë.

Fillimisht u raportua për tërmet 4.3 ballë, ndërsa më tej tërmeti rezultoi se ishte 3.8 ballë.

Epiqendra ka qenë rreth 18 km nga Mitrovica dhe 15 km nga Prishtina. Thellësia e këtij tërmeti ishte 10 km.