Video / Socialistët “dhuratë” Ademit dhe shkodranëve, miratojnë buxhetin 2020


Nuk surprizuan dhe në prag të ndërrimit të viteve, këshilltarët socialistë i bënë dhuratë demokrates Voltana Ademi dhe qytetarëve të Shkodrës, miratimin e buxhetit për vitin 2020.

Mbledhja maratone prej me shume se 5 orësh shërbeu që Ademi të flasë për vizionin dhe prioritetet e punës për vitin e ri, në një buxhet që i kalon 2 miliard e 600 milion lekë.

Voltana Ademi: “Ne do të përpiqemi që përmes këtij projekt buxheti në përmirësimin dhe modernizimin e infrastrukturës rrugore, urbane dhe rurale.”

Por nëse socialistët dhanë votën për buxhetin me ndryshime, Arbis Vjerdha i Demokracisë Sociale që “kryqëzoi” kryebashkiaken Ademi dhe administratën e saj duke e akuzuar për paaftësi drejtimi, korrupsion dhe nepotizëm.

Arbis Vjerdha: “Më bëri përshtypje fjala vizion. Vizioni kur je në drejtim nuk është një komponent, por janë tre bashkë. Vizioni, misioni dhe konkluzioni që është suksesi”

Zërat me konstruktiv parashtruan qëndrimet e tyre mbi ketë buxhet dhe vizionin se si duhet drejtuar bashkia me e madhe e veriut.

Lush Marku: “Nuk është as i majtë, as i djathë, nuk ka ngjyra politike as krahinore e fetare. Si i tillë ky buxhet nuk është as i kryetares së bashkisë dhe as i kryetares së këshillit bashkiak dhe as i administratës”

Shkodra, Vora dhe Durrësi janë tre bashki që kanë mbetur pa kryetar të zgjedhur, ndërsa përsëritja e procesit është peng e përplasjes mes maxhorancës e Presidentit.

20 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 12. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 13. I came across your site wanting to learn more about SEO, and you did not disappoint. Keep up the terrific work, and just so you know, I have bookmarked your page to stay in the loop of your future posts. Here is mine at xrank.cyou Have a wonderful day!

 14. When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now every time a comment is added I get four emails with the identical comment. Is there any way you can take away me from that service? Thanks!

Leave a Reply

Your email address will not be published.