Një aksident rrugor ka ndodhur këtë mesditë në aksion nacional Korçë-Pogradec, në afërsi të Maliqit.

Gazetarja Lorena Kodra sjell në redaksinë e BalkanWeb pamje nga vendngjarja, ku shihet se dy makina janë përplasur kokë më kokë dhe janë shkatërruar në pjesën e përparme.