Pas përplasjes tragjiké që ndodji mëngjesin e sotëm në Rrugën e Kombit, ku humbi jetën një person e 8 të tjerë mbetën të plagosur një tjetër përplasje ka rezultuar fatale

Një person ka humbur jetén, pasi makina me të cilën ecte ka dalë nga rruga dhe ësthë pérplasur me një bordurë në fshatin Gjorm të Kurbinit

Sipas informacioneve të para nga vendi i ngjarjés bëhet me dije se ngjarja e rëndë ka ndodhur në aksin e vjetër Mamurras Laç

Më tej shtohet se viktimé është një 24 vjeçar i identifikuar si Florian Tafa, banues në Burrel i cili u dërgua me urgjencé në spital por nuk mundi ti shpëtonte plagëve të marra Policia ndërkohë ka shkuar në vendin e ngarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj