Zlatan Ibrahimovic është zyrtarisht një lojtar i ri i Milanit. Kjo u komunikua nga vetë kuqezinjtë në profilin e tyre zyrtar të Twitterit.

Ibrahimoviç do të jetë në Milano në 2 Janar për të mbështetur vizitat mjekësore rituale dhe duke firmosur një kontratë 6-mujore. Këto janë fjalët e para të suedezit në kanalet zyrtare:

“Unë po kthehem në një klub që e respektoj jashtëzakonisht shumë dhe në një qytet që e dua. Do të luftoj me shokët e mi të skuadrës për të ndryshuar rrjedhën e këtij sezoni dhe do të bëj gjithçka për të arritur qëllimet tona”

Ibra do të fitojë 3.5 milion euro për gjashtë muajt e parë të kontratës, me një mundësi zgjatjeje deri në qershor 2021. Pankin të mundshme me ndeshjen e Sampdorias, ai mund të bëjë debutimin e tij në Kupën e Italisë në 15 Janar kundër Spal, në San Siro.