VIDEO/ Superkupa e Italisë, Lazio mposht Juven në finale, feston Strakosha

Strakosha dhe Igli Tare festojnë sërish, sërish përballë Juves, këtë herë në tokën e largët, në Arabinë Saudite. Vetëm emri ishte Superkupa e Italisë pasi kjo finale ishte një marketing i pastër, edhe emrat në fanellë kishin ndryshuar.

Këto janë detaje që për popullin lacial mbase kanë pak rëndësi pasi të besuarit e Simeones zhvilluan një ndeshje të madhe duke mposhtur sërish “Zonjën e Vjetër” brenda një harku kohë shumë të shkurtër.

Kjo është hera e katër që Lazio fiton Superkupën, për herë të fundin e kishin bërë diçka të tillë dy vite më parë, sërish duke mposhtur Juven në finale. Luis Alberto realizoi për Lazion në minutën 16-të por në fundin e pjesës së parë Dybala riktheu baraspeshën.

Në pjesën e dytë Ilicic dhe më pas në kohën shtesë, Cataldi realizuan dhe dy herë të tjera për Lazion duke sigluar shifrat përfundimtare në 3-1, një fitore e madhe për ekipin e Lazios dhe mbi të gjitha për dy shqiptarët Strakosha-Tare, mënyra më e bukur për të mbyllur vitin.

359 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 11. Some are medicines that help people when doctors prescribe. Read here.
  ivermectin 4
  Drugs information sheet. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

 12. Get information now. Everything what you want to know about pills.
  ivermectin 2mg
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Everything information about medication.

 13. drug information and news for professionals and consumers. Everything what you want to know about pills. https://amoxicillins.com/ canadian pharmacy amoxicillin
  Everything what you want to know about pills. Medscape Drugs & Diseases.

 14. Read information now. drug information and news for professionals and consumers.
  canadian drugs
  Everything information about medication. Learn about the side effects, dosages, and interactions.

 15. Definitive journal of drugs and therapeutics. Some are medicines that help people when doctors prescribe.
  canadian drug pharmacy
  Definitive journal of drugs and therapeutics. What side effects can this medication cause?

Leave a Reply

Your email address will not be published.