Arilena Ara fiton kupën dhe shkon në Eurovizion

Arilena Ara është shpallur fituesja e cmimit të parë të Festivalit të 58 të Këngës në Radio-televizionin Shqiptar. Këngëtarja e njohur do të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin Europian të Këngës “Eurosong 2020”.  

Kupën e fitores ia dorëzoi Jonida Maliqi, fituesja e Festivalit të 57 të Këngës që përfaqësoi Shqipërinë në skenën europiane, duke e quajtur atë një përvojë të paharrueshme.

Në natën finale të Festivalit të 58 të Këngës pati surpriza dhe të ftuar të veçantë, ku përlotëse ishte rikthimi në skenë i të madhes Ema Qazimi. E veshur me të zeza, duke kënduar për Shqipërinë, Ema Qazimi u përlot teksa publiku u ngrit në këmbë në nderim të muzikës së bukur që i la brezave.

Nga Italia erdhi dhe u ngjit në skenën e Pallatit të Kongreseve edhe këngëtarja me zërin e veçantë, spikatur nga talent shoë XFactor, Giusi Ferrer duke sjellë Live hitet e saj mjaft të njohura edhe në Shqipëri

6 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  2. Hey there, I appreciate you posting great content covering the topic Website Traffic with full attention to details and providing updated data. I believe it is my turn to give back, check out my website xrank.cyou for additional resources concerning the topic.

Leave a Reply

Your email address will not be published.