EMRAT Shkoder, arrestôhen 3 punonjës së AZM

Policia e Shkodrës ka vënë në prânga 3 zyrtarë të Administratës së Zonave të Mbrojtura për “Shpërdorim detyre”, dhe po ashtu janë proceduar dhe 7 të tjerë.

Sipas një njoftimi nga Policia bëhet me dije se ata akzuohen për “pushtim toke”, pasi kanë shpyllëzuar bregdetin, e kanë gërmuar dhe më pas e kanë rrethuar në mënyrë të paligjshme.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se të arrestûarit janë shtetasit; Refik Zagani, Vesel Tusha dhe Palë Keçi, të tre zyrtarë të AZM.

NJOFTIMI I PLOTË

Finalizohet operacioni “BREGDET I PASTER”. Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Shkodër, në bashkëpunim me Prokurorinë e Shkodrës dhe Administratën e Zonave të Mbrojtura. Vihen në pranga 3 punonjës të Administratës së Zonave të Mbrojtura për “Shpërdorim detyre”. Gjithashtu janë proceduar penalisht edhe 7 shtetas për “Pushtim toke”.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, si edhe të shpërdorimit të detyrës, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik-Financiar, në kuadër të operacionit policor “BREGDET I PASTER”, bënë ndalimin për veprën penale “Shpërdorim detyre”, të shtetasve: R. Z., 57 vjeç, banues në Shkodër, me detyrë rojë mjedisore në Zonat e Mbrojtura. V. T., 56 vjeç, banues në Shkodër, me detyrë specialist në Zonat e Mbrojtura. P. K., 65 vjeç, banues në Shkodër, me detyre rojë mjedisore në Zonat e Mbrojtura.

Po kështu janë proceduar në gjendje të lirë për veprën penale “Pushtimit toke” shtetasit: Gj. P., 64 vjeç, E. L., 35 vjeç, L. K., 66 vjeç, Gj. M., 58 vjeç, Gj. L., 72 vjeç, M. K., 61 vjeç, dhe A. P., 47 vjeç, të gjithë banues në Shkodër;

Në zbatim të një plani masash të përbashkët mes Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër dhe Administratës së Zonave të Mbrojtura, në vijim edhe të operacionit mbarëkombëtar kundër informalitetit, janë ushtruar kontrolle në Zona të Mbrojtura në Qarkun Shkodër.

Si rezultat i kontrolleve ne Velipojë, janë konstatuar një sërë shkeljesh, si gërmime, shpyllëzime, rrethime me gardh me rrjete dhe me shtylla betoni etj.
Sektori i Monitorimit, ku bëjnë pjesë specialistët dhe rojet mjedisore, ka për detyrë parandalimin, zbulimin dhe luftimin e dëmtimit, pushtimit, shpërdorimit, tjetërsimit, shkretëtirëzimit a degradimit të natyrës, të pyjeve e të tokës pyjore, të cenimit nga ndërhyrjet e pakontrolluara ne mjedisin natyror e ujor të zonës së mbrojtur. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër.

166 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 10. In 2019, Cialis became FDA-approved although the product still had a few problems that prevented it from becoming FDA-approved in the US before the FDA finally gave approval to the product in 2015 priligy medicine Before you take sildenafil or tadalafil, read the manufacturer s printed information leaflet from inside the pack

 11. Activation of signal transducer and activator of transcription 3 protects cardiomyocytes from hypoxia reoxygenation induced oxidative stress through the upregulation of manganese superoxide dismutase where to buy cialis online forum Overall, Latinas are more likely to be diagnosed with a more advanced stage of breast cancer and are 20 more likely to die of breast cancer than non Hispanic white women

 12. Learn about the side effects, dosages, and interactions. Everything what you want to know about pills.
  https://stromectolst.com/# cost of ivermectin pill
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Commonly Used Drugs Charts.

 13. Read information now. Some are medicines that help people when doctors prescribe.
  stromectol usa
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Commonly Used Drugs Charts.

Leave a Reply

Your email address will not be published.