Veliaj i bindet Ramës, pas urdhërit për lyerjen e shkallës, vë kangjella në Sauk, Rama: Bravo Lali, u tha u vu! (FOTO)

Pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, kryeministri Edi Rama dhe Erion Veliaj janë shfaqur disa herë bashkë, në ndihmë të banorëve të prekur. Pak ditë më parë, teksa ishin në banesën e re të familjes Lala, Rama i dha live urdhër Veliajt që të lynte në 04:30 të mëngjesit shkallën e pallatit pasi muret nuk ishin të pastra.

Pas kësaj, sërsish dje Rama dhe kryebashkiaku Veliaj vizituan familjen Sina në Sauk, e cila ka përfituar bonusin e qirasë nga Bashkia e Tiranës, pasi banesa e tyre pësoi dëmtime nga tërmeti. Gjatë kësaj vizite, kryeministri la porosi, rrethimin me kangjella të shkallëve dhe parvazit të shtëpisë, për të qenë e sigurt për më të vegjlit. Por këtë herë, ndryshe nga hera e kaluar Veliaj i është bindur Ramës dhe kangjellat janë vendosur. Këtë lajm e ka dhënë Rama në rrjetet sociale, por këtë herë me sens humori. Nëpërmjet një postimi në Instagram, teksa publikon edhe foto ai shkruann: “U tha u vu, u tha u ly. Bravo Lal!”.

Një ditë ditë më Veliaj, reagoi për urdhërin e Ramës ndaj tij për lyrejen e shkallës. Ai u shpreh se urdhëri nuk ishte për të por për adiministratorin e pallatit.

Një javë më parë, një ngatërresë e një vajze të vogël ndodhi në Tiranë, kur Rama i shoqëruar nga Veliaj iu dhanë shtëpi familjarëve Lala, që humbën 9 pjesëtarë në tërmetin e 26 nëntorin. E vogla, i tha kryeministrit se ai ishte “lali Eri”, referuar Veliaj, e duket se kjo Ramës nuk i pëlqeu. Ai ia ktheu duke thënë se “Nëse unë jam Lali Eri, ky kush është? Plaku i Vitit të Ri? Për këtë gabim të vogëlushes, Veliajt iu kërkua të lyente shkallën në 04:30 të mëngjesit…

18 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 11. Casibom Türkiye ve Avrupa’da hizmet veren uluslar arası bir bahis ve casino firması. Site içerisinde, Casibom yeni adres ile giriş yaptığınızda aradığınız her 2021 yılının en iyi casino sitesi seçilen Casibom güvenilir mi ? Casibom giriş sitesi aklınızda kalan sorulara yanıt oluyor. casibom

Leave a Reply

Your email address will not be published.