Një  tërmet është ndjerë në Tiranë dhe Durrës në orën 00:14.

Sipas IGJEUM, ky tërmet ka patur magnitudë 4.1 rihter me epiqendër në Lagunën e Patokut dhe me thellësi 25 KM.

Ende nuk ka raportime nga EMSC, pasi kjo faqe për momentin ka rënë dhe nuk funksionon.